SYSTEM ESKULAP - GOSPODARKA FARMAKOLOGICZNA

Moduły związane z Apteczką, mApteczką oraz Apteczką Oddziałową to obszar systemu odpowiadający za wsparcie obrotu środkami farmaceutycznymi i produktami komisowymi w Szpitalu. Dzięki procesowi automatyzacji realizacji umów z kontrahentami, elektronicznemu wczytywaniu faktur od dostawców oraz wykorzystaniu technologii kodów kreskowych w zakresie rozchodu środków na jednostki i dalej zużycia na pacjenta wpływa znacząco na przyspieszenie wykonywanych czynności. Dodatkowo, dostępna jest obsługa systemu za pomocą terminali mobilnych posiadających wbudowany skaner kodów kreskowych. Istotnym elementem tego obszaru jest Moduł Chemioterapia, który przeznaczony jest do kompleksowego wspomagania prac farmaceutów szpitalnych w zakresie precyzyjnego przygotowania leków cytotoksycznych dla pacjentów (z obsługą wagi i bez). W procesie realizacji terapii onkologicznej gwarantuje utrzymanie jakości, bezpieczeństwa oraz kontroli kosztów w trakcie przygotowywania preparatów cytotoksycznych. Nieodzownym elementem tego obszaru jest Moduł Komis, który wspomaga ewidencję oraz kontrolę stanów magazynowych produktów niebędących jeszcze własnością podmiotu leczniczego. Rozliczenie ilościowe następuje przy wydaniu produktu na pacjenta, a rozliczenie księgowe następuje dopiero po otrzymaniu faktury od dostawcy.

Moduł APTEKA jest elementem obszaru Gospodarka Farmaceutyczna to obszar systemu odpowiadający za wsparcie obrotu środkami farmaceutycznymi i produktami komisowymi w podmiocie leczniczym. Dzięki procesowi automatyzacji realizacji umów z kontrahentami, elektronicznemu wczytywaniu faktur od dostawców oraz wykorzystaniu technologii kodów kreskowych w zakresie rozchodu środków na jednostki i dalej zużycia na pacjenta wpływa znacząco na przyspieszenie wykonywanych czynności. Dodatkowo, dostępna jest obsługa systemu za pomocą terminali mobilnych posiadających wbudowany skaner kodów kreskowych.

apteczka oddziałowa

Moduł APTEKA ODDZIAŁOWA wspiera wszystkie zadania realizowane przez apteczkę oddziałową od ewidencji danych na temat środków farmaceutycznych, poprzez monitorowanie stanów magazynowych, przeprowadzanie inwentur, aż do ewidencji zużycia na jednostkę oraz podania środka pacjentowi. Dzięki współdzieleniu słowników z Aplikacją APTEKA ewidencjonowane dane są precyzyjne i spójne, co umożliwia wykonywanie różnorodnych analiz. Wsparcie dla technologii kodów kresowych umożliwia zautomatyzowanie procesu ewidencji zdarzenia podania środka farmaceutycznego pacjentowi.

Moduł mAPTEKA wspiera pracę farmaceutów oraz wpływa na zwiększenie wydajności w aptece szpitalnej. Wykorzystanie urządzeń mobilnych umożliwia wykonywanie codziennej pracy nie tylko przy stanowisku z komputerem stacjonarnym, ale przede wszystkim bezpośrednio przy półkach w magazynie. Aplikacja mAPTEKA jest trzywarstwowym systemem będącym rozszerzeniem modułu Apteka wchodzącego w skład Zintegrowanego Systemu Informatycznego Eskulap. W związku z tym w pełni współpracuje on z modułem Apteka dostępnym na komputerach stacjonarnych.

Moduł KOMIS umożliwia ewidencję pakietów oraz implantów, ich przyjęcie PZ, rozchodowanie na pacjenta operacyjnego oraz rozliczenie z dostawcą na podstawie faktury. Wspomaga ewidencję oraz kontrolę stanów magazynowych produktów niebędących jeszcze własnością podmiotu leczniczego. Rozliczenie ilościowe następuje przy wydaniu produktu na pacjenta, natomiast rozliczenie księgowe następuje dopiero po otrzymaniu faktury od dostawcy.

GÓRA